Czy warto korzystać z rankingu ubezpieczeń mieszkań?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu? Niestety nie ma na to gotowej jednej odpowiedzi. Dla każdego inna oferta może okazać się korzystna, jednak warto wiedzieć, którzy ubezpieczyciele oferują najbardziej dogodne warunki dla swoich klientów i którym towarzystwom ubezpieczeniowym warto zaufać. Czy wiarygodne informacje na ten temat podają rankingi ubezpieczeń mieszkań? Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

ubezpieczenie mieszkania

Ranking ubezpieczeń mieszkania zamieszczony na stronie internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego jest zawsze mocno subiektywny, ponieważ dana firma na pewno będzie chciała wypromować swoją ofertę jako najlepszą – a tym samym może umniejszyć zalety konkurencyjnych towarzystw. Najlepiej korzystać z rankingów ubezpieczeń mieszkań, które są zamieszczone na stronach multiagencji. Dlaczego?

Multiagencji zależy na dobraniu odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania i domu dla każdego klienta. Pośredniczy w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych kilkunastu firm, więc nie jest stronnicza. Dodatkowo eksperci biorą pod uwagę rozmaite aspekty ubezpieczeń mieszkaniowych, aby ich rankingi były jak najbardziej pożyteczne dla klientów.

Oczywiście może się okazać, że oferta z pierwszego miejsca wcale nie będzie dla nas najlepsza i może towarzystwo ubezpieczeniowe, które zajęło miejsce czwarte, będzie miało dla nas korzystniejszą propozycję? Dlatego uważamy, że warto sugerować się rankingami ubezpieczeń, ale tylko sugerować – najlepiej porównywać ubezpieczenia samemu, korzystając z OWU lub porównywarek ubezpieczeń online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.