Dlaczego warto ubezpieczyć dom przed świętami?

Ubezpieczenie domu? Pomyślę o tym po Nowym Roku. Wystarczy mi teraz wydatków przed świętami. Nie kupuję polisy. Stop! Ty też myślisz? Czy zdajesz sobie sprawę, że ubezpieczenie nieruchomości jest bardzo ważne, a zwłaszcza przed świętami, gdy spędzamy je u rodziny, na nartach lub zagranicznym urlopie pod palmami? 

Dom to miejsce, w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Z tego względu tym bardziej trzeba o niego dbać! Ubezpieczenie domu nie jest rzeczą, którą warto przekładać: w każdej chwili może przydarzyć się coś niespodziewanego: pożar, wichura, powódź. Jeśli nie będziemy ubezpieczeni, to w najgorszym przypadku możemy nawet stracić dach nad głową.

ubezpieczenie mieszkania

Dlaczego polisa nieruchomości przyda się na święta?

No dobrze. Ubezpieczenie trzeba mieć. Ale chyba można z tym trochę poczekać i kupić np. po Nowym Roku. Nie. Odkładanie nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Oto przykłady:

  • Państwo Nowak wyjechali na święta na Wyspy Kanaryjskie. W czasie ich nieobecności doszło do awarii elektrycznej, która spowodowała pożar. Sąsiedzi również wyjechali. Dom spłonął zanim wezwano pomoc.
  • Pan Kowalski wyjechał na urlop na narty. W tym czasie przez kraj przeszła silna nawałnica. Wiatr uszkodził dach. Kowalski odkrył uszkodzenie dopiero po powrocie. Ubezpieczenia nieruchomości nie miał.
  • Państwo Kozłowscy wyjechali na święta do rodziny. Pod ich nieobecność doszło do włamania. Złodziej lub złodzieje wynieśli z domu gotówkę, laptopy, plazmowy telewizor, biżuterię oraz rowery. Kozłowscy nie ubezpieczyli się na taką okazję.

Z poniższych sytuacji wynika, że jeśli opuszczasz dom na kilka dni w okresie świątecznym, musisz się mieć na baczności. Lecz tak naprawdę nawet jeśli z domu nie wyjeżdżasz, przykre sytuacje np. nawałnica, pożar czy zalanie mogą cię spotkać. Jedyna różnica polega na tym, że gdy szybciej odkryjesz szkodę, szkody będą trochę mniejsze. Jeśli będziesz bez polisy, to mogą być twoje najgorsze Święta Bożego Narodzenia. I na pewno nie chciałbyś mieć w takiej chwili świątecznych gości.

Ubezpieczenie domu nie musi być drogie

Nikomu nie uśmiechają się ekstra wydatki przed świętami, ale pewnym rzeczy nie warto odkładać. Na pocieszenie – są sposoby, aby kupić tańsze ubezpieczenie domu np.

  • Kup ubezpieczenie od kradzieży na pierwsze ryzyko. Co to znaczy? Nie musisz wyceniać całego dobytku, w końcu złodziej nie ukradnie Ci całego dobytku łącznie ze starymi skarpetkami! Ubezpiecz się na sumę, na jaką wartę są najcenniejsze rzeczy w twoim domu, które mogą zostać skradzione. Nie przepłacaj za polisę.
  • Ubezpieczenie? Tylko w pakiecie! Jeśli jesteś kierowcą, to musisz obowiązkowo wykupić każdego roku ubezpieczenie samochodu (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/). Jak masz już ubezpieczenie OC, to u swojego ubezpieczyciela z dużym prawdopodobieństwem możesz otrzymać zniżkę na zakup polisy nieruchomości. Skorzystaj z tej możliwości.
  • Pomyśl o zabezpieczeniach. Masz zamek antywłamaniowy? A może rolety lub drzwi antywłamaniowe? Mieszkasz na osiedlu strzeżonym? To świetnie. Każda forma zabezpieczenia obniży wysokość twojej składki ubezpieczeniowej.

Sposobów na tanie ubezpieczenie samochodu jest więcej. Jeśli jestem tym zainteresowany, to polecam artykuł: 7 sposobów na tanie ubezpieczenie domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.