Jakie umowy dodatkowe w ubezpieczeniu nieruchomości?

W końcu budujemy wymarzony dom z dala od zgiełku miasta, z małym ogródkiem i garażem. Zaplanowaliśmy już gdzie posadzimy tulipany oraz rozwiesimy hamak. Chcielibyśmy jak najszybciej skończyć inwestycję i wprowadzić się do nowego domu, ale tę sielską wizję może niespodziewanie popsuć zalanie, pożar czy dewastacja budowy na każdym jej etapie.

umowy dodatkowe w ubezpieczeniu nieruchomości

Co zrobić, aby ustrzec się przed takimi zdarzeniami i w wyznaczonym terminie wprowadzić się do własnych czterech ścian? Najlepiej zacząć od podstaw, czyli zabezpieczenia finansowego inwencji, czyli zakupu ubezpieczenia domu w budowie.

Co zapewnia polisa domu w budowie?

Pakiet ochronny przeznaczony jest dla osób, które budują, przebudowują lub remontują dom. Otwarta konstrukcja jest szczególnie narażona na zdarzenia losowe, również na kradzież – niestety jak widomo okazja czyni złodzieja, pozostawione bez nadzoru materiały budowlane, czy nasze meble, przedmioty wartościowe mogą wpaść w ręce oszustów. Ubezpieczenie w podstawowej wersji zapewnia ochronę nieruchomości (ściany, mury, stropy, tynki wewnętrzne i zewnętrzne) oraz stałym elementom od dnia rozpoczęcia budowy do momentu jej zakończenia. Ubezpieczenie ochroną obejmuje również:

  • sprzęt i maszyny budowlane,
  • instalacje (cieplna, elektryczna),
  • schody, tarasy, dach, balustrady,
  • elementy stałe i ruchomości od kradzieży i dewastacji,
  • następstwa zdarzeń losowych: pożar, huragan, osuwanie się ziemi, uderzenia pioruna, eksplozja.

Sprawdź koniecznie „OC wynajmującego – jak chroni właściciela mieszkania?

Jakie umowy dodatkowe dla domu w budowie?

Przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej warto zapoznać się z rozszerzeniami umowy podstawowej jakie ma do zaoferowania Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Możemy za niewielką dopłatą otrzymać korzystne dla nas dodatki.

Zakres polisę możemy rozbudować o ochronę elementów ocieplenia budynku przed zwierzętami leśnymi (jeśli budujemy się w pobliżu lasu, warto przemyśleć o takim rozwiązaniu). Polisę możemy rozszerzyć również o ochronę materiałów budowlanych na wypadek strat spowodowanych zaleganiem śniegu czy powaleniem drzewa.

cta ubezpieczenie mieszkania

Dodatkowa oferta Towarzystw Ubezpieczeniowych

Przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej warto zapoznać się z rozszerzeniami umowy podstawowej jakie ma do zaoferowania Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Możemy za niewielką dopłatą otrzymać korzystne dla nas dodatki. Co najmniej kilka Towarzystw Ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom poszerzoną wersję polisy budynku w budowie:

Benefia rozszerza umowę szkody powstałe wskutek powodzi.

Ergo Hestia proponuje rozszerzenie zakresu ochrony o ryzyko kradzieży z włamaniem oraz rozboju.

TU PZU w rozszerzeniach wymienia m.in. szkody powstałe przez zalanie w wyniku nawalnych deszczy, powodzi, huraganu, osuwania się ziemi. TU pokryje także koszty związane z kosztami akcji ratowniczej, np. jeśli straż pożarna zaleje nowy parkiet.

Jak widzimy warto poświęcić chwilę czasu i wybrać umowy dodatkowe do naszej polisy ubezpieczeniowej, za niewielką dopłatą zagwarantują nam one rozszerzoną ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.