OC w życiu prywatnym najemcy

Osoba wynajmująca mieszkania jest narażona na roszczenia ze strony właściciela nieruchomości czy sąsiadów, ale w prosty sposób może zapewnić sobie ochronę finansową na wypadek różnych życiowych zdarzeń. Wystarczy polisa mieszkaniowa z ważnych rozszerzeniem OC w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie nieruchomości może dotyczyć wielu elementów stałych i ruchomych, ale również szkód osobowych związanych z opieką nad niepełnoletnimi dziećmi, posiadaniem zwierząt domowych, spowodowaniem uszkodzenia ciała z nieumyślnym doprowadzeniem do czyjejś śmierci włącznie.

ubezpieczenie mieszkania

 

OC w życiu prywatnym z definicji

Przeglądając dokumenty Ogólnych Warunków Ubezpieczenia za każdym razem zapis definicji OC w życiu prywatnym różni się szczegółami. W zamyśle chodzi o to, by definicja nie powielała się u konkurujących ze sobą Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Z perspektywy ubezpieczonego byłoby łatwiej o rozeznanie się w poszczególnych ofertach, ale i tak sedno OC w życiu prywatnym stanowi wypłata odszkodowania na rzecz poszkodowanej osoby trzeciej.

Przy czym, co istotne, osoba poszkodowana nie musi posiadać polisy, a wszelkie roszczenia adresowane do sprawcy szkody kieruje do ubezpieczyciela, który pokrywa należne zobowiązania finansowe.

 

Wyłączenia odpowiedzialności TU

Każda polisa i jej rozszerzenie to określony zakres, poza którym odpowiedzialność ubezpieczyciela nie działa. Aby uniknąć ewentualnych sporów, Towarzystwa decydują się na oddzielny zapis dotyczący wyłączeń odpowiedzialności. Są one różne w zależności od produktu polisowego:

 

CONCORDIA – Dom
  • amatorskie uprawianie narciarstwa.
  • wynajem nieruchomości osobom trzecim na cele mieszkalne.
AVIVA – W domu
  • przeniesienie chorób, w tym przez zwierzęta,
  • posiadanie broni, amunicji lub materiałów wybuchowych.
LINK4 – Dom
  • szkody wyrządzone przez psy zaliczane do niebezpiecznych ras,
  • udziału w bójkach lub aktach przemocy.

 

Warto pamiętać, że ubezpieczeniem OC można objąć nie tylko siebie, ale i całą rodzinę. To przydatne zwłaszcza w tych rodzinach, które posiadają małe dzieci potrafiące wyrządzić szkodę w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.