Jak najkorzystniej sfinansować wykończenie lub remont?

Remont może pochłonąć pokaźne zasoby finansowe, dlatego wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu. Banki oferują taką pomoc w kilku wariantach. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jaka forma kredytu sprawdzi się najlepiej podczas finansowania remontu domu lub mieszkania? Którą z nich warto wybrać?

Kredyt celowy, hipoteczny i gotówkowy

Należy wiedzieć, że banki oferują kilka rodzajów kredytów. Jeśli ma on konkretny cel, pieniądze nie mogą być wydane na zakup innych rzeczy, ale oprocentowanie znacznie spada. Tak właśnie jest w przypadku kredytu celowego. Kredyt hipoteczny jest jego odmianą, która dotyczy właśnie nieruchomości. Remont domu lub mieszkania może być traktowany w ten sposób ze względu na fakt, że pozwala on na zwiększenie lub utrzymanie wartości obiektu.

Decydując się na pokrycie remontu ze środków udostępnionych przez bank, warto postawić na kredyt:

  • celowy,
  • hipoteczny,
  • gotówkowy.

Ostatnim typem jest kredyt gotówkowy. Od dwóch pozostałych różni się tym, że nie musi być przeznaczony na konkretny cel. Jeśli uzyskasz takie pieniądze, możesz wydać je na swoje aktualne potrzeby, samochód, remont czy wakacje. Wszystko zależy od Ciebie. Takich wydatków nie trzeba dokumentować, jednak kredyt gotówkowy ma jedną ważną wadę.

Więcej o kredytach pozwalających na sfinansowanie remontu lub wykończenia dowiesz się z tego artykułu: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-remont-domu-najlepszy/.

Wady i zalety konkretnych kredytów

Wybierając kredyt, warto skupić się na jego charakterystyce. Nie ma bowiem jednej odpowiedzi, który wariant sprawdzi się najlepiej. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, czasu, którym dysponujesz, oraz rozległości prowadzonych prac.

Wady i zalety poszczególnych rodzajów kredytów na remont bądź wykończenie:

  • kredyt celowy – w jego przypadku trzeba dokładnie dokumentować koszty wszelkich prac i materiałów; jest znacznie tańszy niż wariant gotówkowy; zazwyczaj bierze się go na kilka lat i spłaca w atrakcyjnych ratach; wiąże się on z większą liczbą formalności w stosunku do wariantu gotówkowego;
  • kredyt hipoteczny – traktuje remontowane mieszkanie jako hipotekę; jego spłacanie może trwać nawet kilkadziesiąt lat, dlatego raty są bardzo niskie; kredyt ma swego rodzaju zabezpieczenie, dlatego łatwiej go dostać; jego atrakcyjność zwiększa się wraz ze wzrostem pożyczanej kwoty;
  • kredyt gotówkowy – w jego przypadku nie trzeba dokumentować, na co zostały wydane pieniądze; liczba formalności jest zdecydowanie najmniejsza; kredyt można uzyskać szybko, ale w jego przypadku oprocentowanie jest najmniej korzystne; konieczne jest dysponowanie odpowiednim wkładem własnym.

Podsumowując, kredyt celowy sprawdzi się w przypadku średniej wielkości remontów, gdy chcesz podjąć się dokładnego dokumentowania wszelkich kosztów. W przypadku rozległych prac znacznie lepszym wyborem jest wariant hipoteczny. Kredyt gotówkowy jest natomiast bardzo wygodny, ale zdecydowanie najdroższy.

Porównywanie kredytów na wykończenie lub remont ma sens

Każdy bank oferuje kredyty na wykończenie lub remont o zupełnie różnych szczegółach. Z tego powodu warto zapoznać się z nimi jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretny produkt. W tym celu warto korzystać z internetowych porównywarek. Pozwalają one na szybkie zestawienie wszelkich szczegółów i sprawdzenie, który wariant będzie najkorzystniejszy w danym przypadku. Porównaj wszystkie kredyty gotówkowe i wybierz najtańszy!

Dzięki internetowym porównywarkom takim jak https://finanse.rankomat.pl nie musisz samodzielnie odwiedzać stron internetowych poszczególnych banków i sprawdzać, jak wygląda oprocentowanie przy danej kwocie. Wystarczy raz uzupełnić niezbędne dane, a system wygeneruje oferty największych instytucji finansowych w naszym kraju. To opcja wygodna i bezpieczna. Możesz bowiem podjąć decyzję na spokojnie, bez presji czasu. W ten sposób dowiesz się, jaki rodzaj kredytu okazuje się najbardziej opłacalny w Twoim przypadku. Wiele formalności można również załatwić online, bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.