Koszt ubezpieczenia domu w budowie 2017

Warunki klimatyczne panujące w Polsce pozwalają na rozpoczęcie czy kontynuowanie prac budowlanych już w marcu. Stawianą nieruchomość warto zabezpieczyć również polisą, jako że materiały budowlane stanowią niemałą wartość inwestycji. Ile wynosi roczna składka ubezpieczenia domu w budowie?

koszt-ubezpieczenia-domu-2017

Aby poznać wysokość składki za ubezpieczenie jeszcze przed jego zakupem, warto skorzystać z wygodnego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń. Przyszły ubezpieczony najpierw wypełnia określone pola:

  • przedmiot ubezpieczenia,
  • dane nieruchomości,
  • dane użytkownika,
  • szczegóły ubezpieczenia,
  • zakres ubezpieczenia.

A następnie przechodzi do kalkulacji składki, gdzie pojawia się z reguły 3-5 ofert ułożonych od góry według wysokości składki.

ubezpieczenie mieszkania

 

Jak obliczyć wysokość składki w kalkulatorze?

Wyliczenie składki wymaga podania pewnych ustalonych kryteriów, na podstawie których wyświetlą się gotowe oferty z podanymi cenami. Tworzenie profilu klienta trwa kilka chwil. Na stronie można podać fikcyjne dane, tak aby uzyskać wyniki kalkulacji.

Należy założyć, że w przedmiocie ubezpieczenia będzie to budynek w budowie, a dokładniej dom o powierzchni 110 mkw. bez podpiwniczenia, a sama budowa rozpoczyna się w 2017 roku.

Inwestor posiada zarazem akt własności, urodził się 22 sierpnia 1974 roku, nie będzie budowanej nieruchomości wynajmował ani prowadził w niej działalności gospodarczej.

Stawiany dom znajduje się pod adresem: ul. Śląska 6, 40-741 Katowice. Warto wiedzieć, że lokalizacja również ma znaczenie przy ustalaniu wysokości składki.

Pozostała jeszcze data rozpoczęcia ubezpieczenia ustalona na 1 marca 2017 roku i ustalenie dwóch opcji – do ubezpieczenia nie jest potrzebna cesja oraz brak ubezpieczenia inwestycji w innym towarzystwie.

W zakresie ubezpieczenia wystarczy wpisać wartość nieruchomości – obliczaną na 300 000 złotych.

 

Ile kosztuje polisa domu w budowie?

Po kliknięciu w przycisk „oblicz składkę” pojawiły się dwie opcje różniące się między sobą na kwotę dokładnie 72 złotych:

WARTA Dom24+

198 zł

Oferta promocyjna z rabatem 10%, assistance w zakresie polisy

CONCORDIA Dom

270 zł

Porównywarka ubezpieczeń pozwala zachować szczegóły kalkulacji na później, aby sprawdzić czy cena ulega wahaniom lub gdyby okazało się, że szczegóły danych zmieniły się od ostatniego wyliczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.